تبلیغات
مجله آلرژی - احتمال تشخیص اشتباه آلرژی‌ها توسط پزشکان عمومی
نویسندگان

متخصصان علوم پزشکی در آمریکا اعلام کردند که بسیاری از پزشکان عمومی قادر نیستند عوامل بروز آلرژی‌ و بهترین درمان برای این بیماری را شناسایی کنند.

آلرژی

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایسنا، متخصصان در بررسی روی بیش از 400 متخصص اطفال و داخلی در آمریکا دریافتند که اشتباهات موجود در تشخیص آلرژی‌ها به خصوص در آلرژی‌های مربوط به مواد خوراکی بسیار شایع است. به طور مثال یک سوم تمامی پزشکان و نیمی از متخصصان داخلی در درمان مناسب بیماری که پس از خوردن یک ماده غذایی حساسیت‌زا، دچار استفراغ می‌شود، خطا می‌کنند. همچنین در مورد برخی از دلایل ایجاد کننده آلرژی و پیامدهای آن باورهای غلطی وجود دارد. به طور مثال بیشتر متخصصان داخلی تصور می‌کنند افرادی که به مصرف تخم مرغ حساسیت دارند نمی‌توانند واکسن آنفلوآنزا بزنند. علاوه بر این، تنها 27 درصد از پزشکان اطفال در این کشور می‌دانند شیر و تخم مرغ اصلی‌ترین دلیل آلرژی غذایی در کودکان زیر چهار سال است.

به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی نیوز، دکتر «دیوید استوکوس» متخصص ارشد این مطالعه از بیمارستان کودکان «نیشن واید» در ایالت اوهایوی آمریکا گفت: تا حدودی قابل قبول است که پزشکان عمومی در مورد انواع آلرژی‌ها آگاهی کافی نداشته باشند چرا که نمی‌توانند در تمامی امور متخصص باشند. هرچند یک سری اصول و اطلاعات اولیه‌ای وجود دارند که متخصصان اطفال باید نسبت به آنها آگاهی داشته باشند.

منبع: احتمال تشخیص اشتباه آلرژی‌ها توسط پزشکان عمومی
[ شنبه 9 خرداد 1394 ] [ 10:42 ب.ظ ] [ مدیر مجله ]
درباره وبلاگ

سایت های مفید
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :